more info this web page localizar celular robado con gps como localizar un celular android con gps just click for source aplicativo rastreador de namorado pelo celular source localizador movil orange localizar rastreador click rastreador de celular pelo gmail aplicacion para como rastrear celular robado android como ubicar baixar rastreador localizador celulares colombia puedo como rastrear celular samsung galaxy note 5 mini localizar celulares gmail como localizar localizar local localização celular é rastreador this web page como localizar um numero de celular pelo nome see more como descobrir this web page localização celular roubado como localizar celular roubado nokia lumia 630 localizar un un rastreador de celulares gratis rastrear celular existe como localizar uma pessoa pelo numero do celular como localizar un numero de celular via gps como localizar un celular app como rastrear como rastrear meu celular samsung note 8 como localizar mi celular perdido gratis como localizar como localizar read more como rastrear celular samsung galaxy note 4 mini localizar como localizar un celular samsung note 8 edge read more tem localizar celular como rastrear um celular pelo chip da oi como localizar o celular do meu marido localizador celulares tigo guatemala continue reading link rastrear localização celular tem como como descobrir o numero do meu celular oi click the following article localizar celular motorola roubado rastreador de celular em portugues como faço para localizar meu celular pelo numero como como localizar como go here more info como app celular here tem localiza de celular samsung galaxy s7 click at this page rastreador de celular entel como rastrear um celular samsung galaxy s8 roubado como aplicativos para android localizador de celular como localizar learn more here rastrear celular roubado pelo numero de telefone


ŞİİRMETRE
GÜNÜN ŞİİRİ
HAFTANIN ŞİİRİ
MAVİ YILDIZLI ŞİİR
ÜYE GİRİŞİ
ANA MENÜ
ANASAYFAŞİİRLERNETWORKVİDEOLARRADYOGRUPLAR
KİM VARDI
t_a_polat (tülay)
(2018-07-27 21:22:13)
SITKI CİN (sıtkı cin)
(2017-06-18 14:28:28)
Hanefi Söztutan (Hanefi Söztutan)
(2016-07-31 18:40:51)
Osman AVCI (Ömer Osman AVCI)
(2016-01-29 13:33:02)
Admin (Üçüncü Yeni)
(2014-12-25 09:57:16)
MAVİ WEB
YAYINLARIMIZ
WEB TASARIM
ACTAMEDYA
SPOREKSTRA
Html Module


ANASAYFA
HAYDİ ÜÇÜNCÜ YENİ! / Sefa KOYUNCU PDF Yazdır e-Posta
Yazan Üçüncü Yeni   
Pazar, 26 Aralık 2010
              SEFA KOYUNCU
Size, yabancı memlekette bir internetten yazıyorum, bu bakımdan kelime ve harflerden dolayı özür dilerim. Sefa Bey haklıdır!
Şiir ölçülü, kafiyeli olmalıdır. Aksi takdirde herkes şair olur! Şiirin şeklini bırak, özüne ruhuna bak demek saf dillik, hatta bilmezlik olur! Orhan Veli, iyi bir şair midir, ya da Orhan, Necip Fazıl'ın yanında kiymet-i harbiyeye sahip midir. Bunlar önemlidir. Bunları bilerek konuşmakta faide mülahaza etmekteyim.
Selamlarımla / Dr, Osman Çataloluk
Son Güncelleme ( Pazartesi, 27 Aralık 2010 )
 
REDİF-KAFİYE-ÖLÇÜ / Sefa KOYUNCU PDF Yazdır e-Posta
Yazan Üçüncü Yeni   
Cumartesi, 25 Aralık 2010
               Sefa KOYUNCU

HECE ÖLÇÜSÜ: Şiirde mısraları oluşturan kelimelerin hece sayılarının eşitliğine dayanan ölçüdür. Hece ölçüsüyle yazılmış mısralar okunurken belli yerlerde durulur. Durulan bu yerlere "durak" denir. Durak kelimenin sonunda yer alır.
ARUZ ÖLÇÜSÜ: Mısralardaki hecelerin uzunluk ve kısalığına göre, açık ya da kapalı oluşuna göre düzenlenmesidir. Kısa heceler nokta(.) uzun heceler çizgi (-) ile gösterilir.
İmale: Aruz kalıbına uydurmak için kısa hecenin uzun sayılmasıdır.

Son Güncelleme ( Cumartesi, 25 Aralık 2010 )
 
ÜÇÜNCÜ YENİ'YE 'ANLAM'LI DESTEK / Sefa KOYUNCU PDF Yazdır e-Posta
Yazan Üçüncü Yeni   
Cumartesi, 25 Aralık 2010
    ERSİN ERGE
Türk Şiirinde Üçüncü Yeni hareketimizle anlamcılığı savunuyorum ya, soruyorlar "nedir anlamcılık?" diye. Bunun için yazıma Şenay' ın şarkısından söz ederek başladım. Örnek olsun diye. Sonra da bilimsellikten ayrılmayacağımız için öncelikle sözlükteki ifadesine baktım. "anlamlı" kelimesinin.
     Bilmem kaçıncı baskı olacak ama anlamcı şiir hareketimizin İkinci Yeni'nin anlamsız, yavan şiirlerine tepki olarak doğmuş olduğumuzu da belirtmek isterim. Bunu yaparken de toplumcu ve gerçekçi sanatımızdan güç alarak şairlerin anlamlı dize ve şiirlerini de bilmemiz gerekir. (Ersin ERGE)
Son Güncelleme ( Cumartesi, 25 Aralık 2010 )
 
EDEBÎ SAN'ATLAR ÜZERİNE/ Sefa KOYUNCU PDF Yazdır e-Posta
Yazan Üçüncü Yeni   
Çarşamba, 22 Aralık 2010

 

                             Sefa KOYUNCU

"Simile" de tıpkı metafor gibi karşılaştırma, benzetme üzerine kuruludur. Ancak simile benzeyen iki durumun, nesnenin veya kişilerin aynı anda ifade edilmesini sağlar  "like" ve "as" kullanıiarak. Similede karşılaştırılan veya benzetilen durumlar, nesneler veyahut kişiler, kullanılan ifadenin içinde yer alır. Örnek vermek gerekirse:   "X aslan gibi güçlü bir delikanlıdır." --> aslan ve delikanl; iki öge de cümle icinde yer almış ve "gibi" ile birbirine baglanmıştır, bu yüzden "simile" söz konusudur. "Bizim aslan yine zoru başardı." --> bu cümlede ise "aslan" metafordur, cünkü ikinci öge olan  delikanlı", şahıs kullanılmamıştır . Bunu cümle bağlamından çıkarmamız gerekir...

Son Güncelleme ( Pazartesi, 27 Aralık 2010 )
 
DİVAN ŞİİRİ KARŞISINDA ŞAİRİN DURUMU PDF Yazdır e-Posta
Yazan Üçüncü Yeni   
Pazar, 19 Aralık 2010

Yazan: MEHEDDİN İSPİR

Divan şiirini bir bütün olarak ele aldığımızda belli bir dili, ölçüsü, sanat anlayışı, anlatış biçimi; belli nazım şekilleri ve türleri olan kurallarına göre işleyen bir edebiyat olduğunu görürüz. Divan şairinin başarısı biraz da divan şiirinin bütünlüğü içerisinde parçadaki güzelliği yakalamasına bağlıdır. Parça güzelliğini yakalayabilmek için de şairler dilde ve manada derinleşmeye, var olandan hareketle yenileşmeye, mana içinde mana aramaya, söz içinde söz bulmaya, olagandan olagan dışına, gerçekten hayale yönelmişlerdir.

Son Güncelleme ( Pazar, 19 Aralık 2010 )
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuçlar 28 - 36 / 82

DUYURULAR
SON ŞİİRLER
Aşk Tutsak mı Aksak mı
Şair: t_a_polat
CAN BABAM
Şair: SITKI CİN
KAHVE RENGİ GÖZLERİN
Şair: SITKI CİN
YIKTIM TARUMAR ETTİ
Şair: SITKI CİN
İNSAFSIZ
Şair: SITKI CİN
SON EKLENENLER
SON VİDEOLAR
BU BAYRAKİNMEYECEK
Ekleyen:Mahirbaspinar
Beğenilme:
Tıklama:4223
SEN OLSAN YETER M Baspinar
Ekleyen:Mahirbaspinar
Beğenilme:
Tıklama:4075
Kimler Çevrimiçi
Ziyaretçi Sayımız
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün7
mod_vvisit_counterDün141
mod_vvisit_counterBu Hafta285
mod_vvisit_counterBu Ay1472
mod_vvisit_counterTümü290459
Crystal7 Webdesign Template. This template is released under the GNU/GPL license.
hqtexts.ru - rxonepill.com