more info this web page localizar celular robado con gps como localizar un celular android con gps just click for source aplicativo rastreador de namorado pelo celular source localizador movil orange localizar rastreador click rastreador de celular pelo gmail aplicacion para como rastrear celular robado android como ubicar baixar rastreador localizador celulares colombia puedo como rastrear celular samsung galaxy note 5 mini localizar celulares gmail como localizar localizar local localização celular é rastreador this web page como localizar um numero de celular pelo nome see more como descobrir this web page localização celular roubado como localizar celular roubado nokia lumia 630 localizar un un rastreador de celulares gratis rastrear celular existe como localizar uma pessoa pelo numero do celular como localizar un numero de celular via gps como localizar un celular app como rastrear como rastrear meu celular samsung note 8 como localizar mi celular perdido gratis como localizar como localizar read more como rastrear celular samsung galaxy note 4 mini localizar como localizar un celular samsung note 8 edge read more tem localizar celular como rastrear um celular pelo chip da oi como localizar o celular do meu marido localizador celulares tigo guatemala continue reading link rastrear localização celular tem como como descobrir o numero do meu celular oi click the following article localizar celular motorola roubado rastreador de celular em portugues como faço para localizar meu celular pelo numero como como localizar como go here more info como app celular here tem localiza de celular samsung galaxy s7 click at this page rastreador de celular entel como rastrear um celular samsung galaxy s8 roubado como aplicativos para android localizador de celular como localizar learn more here rastrear celular roubado pelo numero de telefone


ŞİİRMETRE
GÜNÜN ŞİİRİ
HAFTANIN ŞİİRİ
MAVİ YILDIZLI ŞİİR
ÜYE GİRİŞİ
ANA MENÜ
ANASAYFAŞİİRLERNETWORKVİDEOLARRADYOGRUPLAR
KİM VARDI
t_a_polat (tülay)
(2018-07-27 21:22:13)
SITKI CİN (sıtkı cin)
(2017-06-18 14:28:28)
Hanefi Söztutan (Hanefi Söztutan)
(2016-07-31 18:40:51)
Osman AVCI (Ömer Osman AVCI)
(2016-01-29 13:33:02)
Admin (Üçüncü Yeni)
(2014-12-25 09:57:16)
MAVİ WEB
YAYINLARIMIZ
WEB TASARIM
ACTAMEDYA
SPOREKSTRA
Html Module


ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZ PDF Yazdır e-Posta
Yazan Üçüncü Yeni   
Çarşamba, 08 Eylül 2010
           
          
           Yazan: SİBEL EMİNE ERSARI

 

 

Bence aile içinde öncelik çocuk olmalıdır. Öncelikle onun her türlü maddi, manevi ihtiyaçları giderildikten sonra insan kendine zaman ayırmalıdır. Çocuklar geleceğimizdir, onları en iyi şekilde yetiştirmek bizim görevimizdir.

 

Hani derler ya, “ne ekersen onu biçersin.” Güzel şeyler verirsen güzel şeyler görürsün. Ama siz, ona eğriyi doğruyu öğretmemişseniz, kötü  karşılık alırsınız. Ardından şu soruyu kendinize sorarsınız; ben nerde yanlış yaptım...
          

ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZ          

Herkesin hayattan bir beklentisi vardır… Kimi güzel bir meslek sahibi olmak ister, kimisi zengin olup dünyayı gezmek. Kimisiyse fazla bir beklenti içine girmeden sade bir hayatı tercih eder. Benim beklentimin ne olduğunu sorarsanız eğer...çok bir şey istemem derdim sizlere. Çünkü birçok şeyi elde ettim ama Rabbim anne olmayı nasip etmedi. Bu isteğimi sevgili öğrencilerimle gidermeye çalıştım. Çocukları çok seviyorum. İşte insanlar birçok şeyi yapmak, yaşamak, elde etmek ister. Ama olmayınca olmuyor. Çocuk sevgisi içimde tek kalan uktedir. Bazen soruyorum kendime; çevremdeki çocukları bu kadar seviyorum. Acaba kendi çocuğum olsaydı… demek ki o sevgi bambaşka olacaktı. Çevremdeki insanlara bakıyorum; çocuklarıyla ilgilenmeyenler, dövenler, eziyet edenler, onları çalıştıranlar, farkında değiller ki ellerindeki nimetin değerinin. Bazıları sadece çocuğu olsun diye çocuk yaparlar, bazıları ise soyları devam etsin diye. Bazı insanlarsa yaşlılıklarında çocukları onlara baksın dıye. Bana sorarsanız eğer, ben karşılıksız, çıkarsız bir sevgi için çocuk yapardım. Çok istediğim hâlde bu isteğimi, yaşadığım bir rahatsızlıktan dolayı yerine getiremedim. Ama sağlıklı bir birey ve bir eğitimciyim.     

 Anne ve babalara derim ki, çocuklarınızın zamanını çalmayın. Siz anneler, çocuklarınızı evde bırakıp o gün senin bu gün benim gezerseniz, çocuğunuza ayırmanız gereken zamandan çalmış olursunuz. Siz babalar, kahve köşelerinde vakit öldürürken yine çocuklarınızın zamanını çalmış olursunuz. Onlarsa başı boş kalmış, gereken ilgiden yoksun olurlar. Bence aile içinde öncelik çocuk olmalıdır. Öncelikle onun her türlü maddi, manevi ihtiyaçları giderildikten sonra insan kendine zaman ayırmalıdır. Çocuklar geleceğimizdir, onları en iyi şekilde yetiştirmek bizim görevimizdir. Hani derler ya, “ne ekersen onu biçersin.” Güzel şeyler verirsen güzel şeyler görürsün. Ama siz, ona eğriyi doğruyu öğretmemişseniz, kötü  karşılık alırsınız. Ardından şu soruyu kendinize sorarsınız; ben nerde yanlış yaptım... İşte bu soruyu kendimize sormamak için, geç kalmadan evlatlarımıza gereken ilgi, sevgi ve alakayı göstermeliyiz. Onlar bizim geleceğimizdir...                    

Herkesin istekleri vardır demiştik... Amaç ortak bir noktada buluşmaksa, beklentilere ulaşmak, güzel bir yaşam sürmekse, dilerim herkes beklentilerine ulaşır. Mutlu bir hayat sürer.      

Sibel Emine Ersarı

10 Eylül 2010 Perşembe, 00:57

 

Yorumlar (14)Add Comment
çocuklarımız
Yazan mahmut başar, Eylül 08, 2010
emine hocam gerçekten de çok güzel yazmışınız.. olması gereken de bunlar... çocuklar bizim için bembeyaz bir sayfa gibidir. biz ise o sayfaları yazacak kalem.. o sayfalar dolarken kalem isterse güzeli yazar; çizer.. isterse çirkini... hani çocuklar bizim geleceğimiz diyoruz ya evet işte tam bu noktada geleceğimizi görebiliriz.. nasıl bir gelecek istiyorsak öyle bir zemin hazırlamalı ve sayfaları dolu dolu güzelliklerle donatmalı... paylaşımın için de ayrıca tşk ederim..
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +8
...
Yazan Simge, Eylül 10, 2010
keşke her anne baba böyle düşünse ama böyle düşünen çok az kişi var smilies/sad.gif yazı gerçekten o kadar güzel ki ...
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +9
:)
Yazan selda42, Eylül 10, 2010
duygularınızı çok güzel dile getirmişsiniz yüreğinize sağlık allah gönlünüze göere versin
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +9
...
Yazan Murat ÖZER, Eylül 10, 2010
Merhaba; Sibel hanım ...
Biyolojik anne olmanın ötesindeki gerçeklere harika bir izdüşümü yapan yazınızı zevkle okudum.Sizi bir anne olarak görmek hayatın ta kendisi...Anne olmak ; ruhunu geleceğe taşımakla eş değerdir. Sizi bu mahreçte anneler olarak değerlendirmek daha gerçekçi bir yaklaşım olacaktır. Zira ; öğretirken öğrenenlerden olduğunuz için,bazı gerçekleri çabucak hayata uygulama şansınız var.Bazen bir ömür harcayarak hatta madden dünyaları harcayanlar bile gerçeklerin yakının dan bile geçemiyor. Sizi bu konu da şanslı adletmek lazım ...Elbette biyolojik harika anneler de var. Onları saygıyla selamlıyorum. Ama sizide engin mütealanızdan dolayı selamlıyorum. Mesleğiniz ve doğal didaktik anneliğinizden dolayı sizi kutluyorum. Öğretirken öğrenen doğallığınızı destekliyor,geleceğe doğru aktarımlarınızı ivedilikle sürdürmenizi naçizane tavsiye ediyorum. Yolunuz kutsal umarım her daim güçlü kalmayı başaranlardan olursunuz. saygılarımla...

Murat ÖZER
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +9
HEPİMİZ ÇOCUKTUK
Yazan Cemile Melek ŞİRİN ELAHMET, Eylül 12, 2010
Geriye dönüp baktığımda, bir ailemden bir de öğretmenlerimden öğrendiklerimi hatırlıyorum. Ortada, çağımıza has bir durum var: Çocuklar, ailelerindeki boşluğu, okulda tamamlıyorlar. "Okul bizim yuvamız, yaşasın okulumuz." şarkısındaki ince mesajı görebiliyoruz. Hem aile hem okul çok iyiyse, çocuk muhteşem büyür. Birinden biri yetersizse, diğer tarafa çook iş düşüyor.
Evet, çocuk boş bir kaset gibidir. Bir noktada programı yazılmamış, yüklenmemiş bir robot... Biz, ondan harika bir insan da oluşturabiliriz, bir canavar da...
Bir ailenin, özellikle de annenin; bebeği doğmadan önce kendisini çok iyi eğitmesi, bebek doğduktan sonra da hayatını ona adaması gerekmektedir. Hayatını ona adaması demek, hayatını harcamak demek değildir. O bebeğe her baktığında; kendisinin bir gün bu dünyadan göçeceğini ve geriye kalan eserinin o çocuk olacağını hatırlamalıdır. Ne kadar kaliteli ebeveyn olursak, o kadar kaliteli bir çocuğumuz olur. Ve nihayetinde o kaliteli çocuk da bir gün kaliteli birey ve kaliteli ebeveyn olur. Kültürümüzün, dilimizin, dinimizin, değerlerimizin devamı, çocuklarımızdan geçiyor. Yazılmış değerli kitaplar bile, kaliteli insan yetiştiremezsek bir işe yaramaz.
Sibel Emine Hanım,
Anne olmak elbette çook güzel bir duygudur; ben henüz yaşamadım ama... Fakat, öğretmen olmak, anne olmaktan bir noktada daha ileridedir. Öğretmen anneden daha eğitimlidir. Çocuğa neyi nasıl vereceğini daha iyi bilir. Ömrü boyunca sadece 2-3 çocuğu değil, binlerce çocuğu eğitir. Gerçek annesi olmasa da, o kalabalık çocukların her birine merhamet eder, sık sık da tahammül.
Allah elbette bize her şeyin hayırlısını veriyor. Dünyaya gelirken bizlere görevler verilmiştir. Biz o görevlerden mesulüz. Öğretmenlerine her zaman sevgi ve minnetle bağlı olan biri olarak; ellerinizden öpüyorum. Allah davanızda muvaffak etsin.
Bu önemli konuyu kaleme aldığınız için de sizi yürekten kutluyorum.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +7
...
Yazan Hilmi Coşkun, Eylül 12, 2010
Merhaba Sibel hanım
Yazınızı belkide ilk okuyanlardan biriyim, buna karşı
En son yorumu benim yazmamda ki gaye
siz her şeyi o kadar güzel dile getirmişsiniz ki;
söyleyecek kelime bulmak için bu kadar zaman düşündüm
hatta defalarca okumama rağmen, tek şu sözü bulabildim.
( Sizi ayakta alkışlıyorum,) bu duyarlı yüreği tebrik ediyorum
ve ALLAH her şeyi gönlünüze göre vermesi dileklerimle.
saygılar.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +10
TEŞEKÜRLER TÜM DOSTLARA....
Yazan SİBEL EMİNE ERSARI, Eylül 12, 2010
Sevgili dostlarım, ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZ isimli yazım sitemizde sizlerle paylaştığım ilk yazımdır. Yürekten gelen o güzel yorumlarınız için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ben sadece içimden gelenleri dile getirmeye çalıştım. İnşallah daha güzel paylaşımlarla sizlerle olmayı diliyorum. Saygılarımla...
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +9
kutlarım
Yazan KADİR YILDIZ, Eylül 14, 2010
aslında yoruma gerek kalmamaış. çok güzel ifade etmişsiniz her şeyi.ama aklıma anne sadece doğuran değildir demek geldi. içimden bir his siz çok iyi bir anne olabilirsiniz diyor. der ki bir ayeti kerime : sizin şer bildikleriniz de bazen hayır hayır bildiklerinizde de şer vardır.elbette hikmeti vardır .kaleminiz engin olsun
yeni yazılarınızı dört gözle bekliyoruz
selam ve dua ile
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +9
merhaba
Yazan halil, Eylül 25, 2010
Merhaba sibel hanım öncellikle harika bir yazmışsın.yüreginize sağlık.Hepimiz çocuk olduk.çocuklar dünyamızın gelecegidir.babalarımız,annelerimizde çocuk oldu.onlar bizi büyüttü yetişrdi.sıra şimdiki büyük nesilde.haklısınız ne ekerseniz onu biçersiniz,atalarımız çok güzel demiş.kaleminin daim olması dilegi yeni yazılarınızıda bekliyoruz.ALLAH emanet olun .Yüreginizdeki sevgi hiç bitmesin.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +7
...
Yazan fatma, Ekim 08, 2010
sibel hanım,gercekten cok duygulandım yazınızı okurkensmilies/smiley.gif)canım yuregine saglık,cok güzel şeyler yazmışssın...birçok şeyi haketmeyen birçok insan var yeryüzünde,bunların içerisinde yaşamak ve bazı şeyleri yaşatmak o kadar zorki,ancak böyle dile getirilebiliyor çogunlukla..ama bunların farkında olmakta güzel..sevgiler..önemli olan insanın çocugu olmasa bile içindeki çocugu hiç öldürmemesidir canım..içindeki cocuga iyi bak..sevgler..
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +4
çocuklar bizim geleceğimizdir.
Yazan emre, Ekim 08, 2010
emine hocam herşeyden önce bu tür yazı önerinde bulunduğun için çok tşk ederim.çocuklar bembeyaz açılmış bir beyaz perde gibidir onun için çocukları iyi yetiştirmek gerekir.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +4
slm
Yazan f.kübra gürbüz, Ekim 18, 2010
yazı tam bir annenin kalbinden çıkmış gibi vede yerinde
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +4
bence
Yazan ferhan, Ekim 18, 2010
Emine hocam ben yukarıdaki bazı görüşlerinize katılmıyorum. Neden derseniz çünkü ben sizi gerçek bir anne olarak görüyorum. Sizce anne olmak çocuk dünyaya getirmek demekse haklısınız. Ama bunun yanında anne olmak sevgiyi, hayata olan bağlılığı, güveni hissettirmekse bence siz süper bir annesiniz. Nerden bilyorsun desende çünkü bir yıl beraber çalıştık. Karne gününde size sarılan öğrencinizin sizden kopmamasını size hatırlatırım. Hayatınız boyunca çocuklara ve insanlara olan sevginizin devamını temenni eder aramızda sizin gibi nice öğretmenler pardon nice anneler olmasını temenni ederim.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +3
cevap
Yazan SİBEL EMİNE ERSARI, Ekim 30, 2010
Ferhan hocam görüşleriniz için teşekkür ederim.Biliyorsunuz ben işimi yapıyorum ama yapmış olmak için değil...olması gerektiği gibi...Rabbim herkesin gönlüne göre versin...saygılar
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +2

Yorum Yazın
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
eksi not | artı not

busy
Son Güncelleme ( Çarşamba, 08 Eylül 2010 )
 
< Önceki   Sonraki >

DUYURULAR
SON ŞİİRLER
Aşk Tutsak mı Aksak mı
Şair: t_a_polat
CAN BABAM
Şair: SITKI CİN
KAHVE RENGİ GÖZLERİN
Şair: SITKI CİN
YIKTIM TARUMAR ETTİ
Şair: SITKI CİN
İNSAFSIZ
Şair: SITKI CİN
SON EKLENENLER
SON VİDEOLAR
BU BAYRAKİNMEYECEK
Ekleyen:Mahirbaspinar
Beğenilme:
Tıklama:4223
SEN OLSAN YETER M Baspinar
Ekleyen:Mahirbaspinar
Beğenilme:
Tıklama:4075
Kimler Çevrimiçi
Ziyaretçi Sayımız
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün7
mod_vvisit_counterDün141
mod_vvisit_counterBu Hafta285
mod_vvisit_counterBu Ay1472
mod_vvisit_counterTümü290459
Crystal7 Webdesign Template. This template is released under the GNU/GPL license.
hqtexts.ru - rxonepill.com