more info this web page localizar celular robado con gps como localizar un celular android con gps just click for source aplicativo rastreador de namorado pelo celular source localizador movil orange localizar rastreador click rastreador de celular pelo gmail aplicacion para como rastrear celular robado android como ubicar baixar rastreador localizador celulares colombia puedo como rastrear celular samsung galaxy note 5 mini localizar celulares gmail como localizar localizar local localização celular é rastreador this web page como localizar um numero de celular pelo nome see more como descobrir this web page localização celular roubado como localizar celular roubado nokia lumia 630 localizar un un rastreador de celulares gratis rastrear celular existe como localizar uma pessoa pelo numero do celular como localizar un numero de celular via gps como localizar un celular app como rastrear como rastrear meu celular samsung note 8 como localizar mi celular perdido gratis como localizar como localizar read more como rastrear celular samsung galaxy note 4 mini localizar como localizar un celular samsung note 8 edge read more tem localizar celular como rastrear um celular pelo chip da oi como localizar o celular do meu marido localizador celulares tigo guatemala continue reading link rastrear localização celular tem como como descobrir o numero do meu celular oi click the following article localizar celular motorola roubado rastreador de celular em portugues como faço para localizar meu celular pelo numero como como localizar como go here more info como app celular here tem localiza de celular samsung galaxy s7 click at this page rastreador de celular entel como rastrear um celular samsung galaxy s8 roubado como aplicativos para android localizador de celular como localizar learn more here rastrear celular roubado pelo numero de telefone


ŞİİRMETRE
GÜNÜN ŞİİRİ
HAFTANIN ŞİİRİ
MAVİ YILDIZLI ŞİİR
ÜYE GİRİŞİ
ANA MENÜ
ANASAYFAŞİİRLERNETWORKVİDEOLARRADYOGRUPLAR
KİM VARDI
t_a_polat (tülay)
(2018-07-27 21:22:13)
SITKI CİN (sıtkı cin)
(2017-06-18 14:28:28)
Hanefi Söztutan (Hanefi Söztutan)
(2016-07-31 18:40:51)
Osman AVCI (Ömer Osman AVCI)
(2016-01-29 13:33:02)
Admin (Üçüncü Yeni)
(2014-12-25 09:57:16)
MAVİ WEB
YAYINLARIMIZ
WEB TASARIM
ACTAMEDYA
SPOREKSTRA
Html Module


BASINDA KÜLTÜR-SANATA GEREK VAR MI? PDF Yazdır e-Posta
Yazan Üçüncü Yeni   
Salı, 11 Ekim 2011

BUYURUN BİRLİKTE TARTIŞALIM

Değerli şair-yazar ve şiirsever dostlar, bu perşembe (13 Ekim) akşamı saat 18.00'de ESKADER'de düzenlenen ve ulusal gazetelerin kültür-sanat editörlerinin iştirak edeceği sohbete konuşmacı olarak katılıyorum.  Toplantı herkese açık ve katılım serbesttir. Katılma imkânı olanları bekleriz. Sefa Koyuncu

BASINDA KÜLTÜR-SANATA GEREK VAR MI?


Değerli şair-yazar ve şiirsever dostlar, bu perşembe (13 Ekim) akşamı saat 18.00'de ESKADER'de düzenlenen ve ulusal gazetelerin kültür-sanat editörlerinin iştirak edeceği sohbete konuşmacı olarak katılıyorum. Sizde buyurun, "Basında kültür-sanata gerek var mı?" sorusunun cevabını birlikte arayalım. Konu ile ilgili ESKADER'den yapılan açıklama şöyledir:


Basında Kültür Sanata Gerek var mı?

Yiğit Özdemir (Sanatalemi.net)

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER), basında önemli bir konuyu gündeme getiriyor: “Basında Kültür ve Sanata Gerek var mı?” sorusuna konunun uzmanları, gazetelerin kültür sanat editörleri cevap verecek. Meseleyi tartışacak olan kültür sanat gazetecileri, dinleyicilerin sorularına cevap verecek. ESKADER’in “Bâbıâli Sohbetleri” çerçevesinde düzenlediği toplantı, 13 Ekim Perşembe günü Timaş Kitap Kahve’de saat 18.00’de başlayacak. Toplantıyı Sanatalemi.net sitesi Yazıişleri Müdürü Elif Sönmezışık yönetecek.
Toplantıda yıllarını kültür sanat gazeteciliğine vermiş olan muhabirler, editörler ve kültür sanat servisi yönetmenleri, Türk basınında yaşadıklarını ve gazetelerdeki çalışmaları sırasında karşılaştıkları olayları dinleyicilerle paylaşacaklar.
“Niçin kültür sanat sayfaları hemen feda edilebiliyor?” sorusu üzerinde de durulacak olan toplantıda, gazete yöneticilerinin kültür ve sanata verdikleri değer üzerinde durulacak. Herkese açık olan programla ilgili olarak ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin, 0 (212) 5112323-5112324 numaralı telefonları aramaları veya www.sanatalemi.net sitesini ziyaret etmeleri gerekiyor.

ESKADER-TİMAŞ KİTAPKAHVE

ADRES: Alayköşkü Cad. No: 5
Cağaloğlu / İstanbul

Tel: 0212 511 24 24

 

Sefa Koyuncu, ESKADER'de düzenlenen "Basında Kültür-Sanata Gerek Var mı?" konulu toplantıya konuşmacı olarak katıldı (13 Ekim 2011 ). E-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

.Kültür sanatçılar Bâbıâli’de dertleşti


Bu haftaki Bâbıâli Sohbetleri’nde, basınımızda kültür sanatın niteliği ve niceliği hakkında, kalabalık bir konuşmacı ve dinleyici eşliğinde önemli ve istisnai bir toplantı gerçekleştirildi. Her Perşembe Timaş Kitap Kahve’de Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) tarafından düzenlenen Bâbıâli Sohbetleri’nde bu hafta, “Basında kültür-sanata gerek var mı?” sorusuna cevap arandı. Beşir Ayvazoğlu, Abdurrahman Şen, Sefa Koyuncu, Ahmet Yabuloğlu, Mehmet Nuri Yardım, Hüseyin Sarıkoç, Ahmet Can, Murat Başaran, Bünyamin Yılmaz ve Gülcan Tezcan’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, basındaki kültür sanat sayfalarının niteliği, okunma potansiyeli ve gazetelerin bu sayfaları ne kadar destekleyebildiği konuşulurken meselelere dair çözüm önerilerinde de bulunuldu.

İlk sözü alan Türkiye Gazetesi Kültür Sanat Sayfası Yönetmeni Sefa Koyuncu, “80’lerden sonra kültür sanata dair bir azalma meydana geldi. Şimdilerde ise bu kültür sanat sayfaları geri geliyor. Bu da bir ihtiyaç olduğunu gösteriyor” dedi. Koyuncu’nun ardından söz alan Yeni Çağ Gazetesi Kültür Sanat Editörü Ahmet Yabuloğlu, toplantının konu başlığına olumlu cevap verirken sözlerine şöyle devam etti: “Kültür sanat sayfaları gereklidir ama bu sayfaların müşterisini yetiştirmezsek okuyanlarını da bulamayız. Okullarda kültürel mekânları  öğretebilmek o hayatı yaşatabilmek için geziler yapılmalı.”

Uzun yıllar gazetelerde kültür sanat editörlüğü yapan ve bir sinemacı olan Abdurrahman Şen, konuyu deneyimleriyle değerlendirirken kültür sanat muhabir ve editörlerinin önemli kayıplarda ilk vazgeçilenler olduğunu anlattı.

Abdurrahman Şen’in ardından söz alan, Tercüman ve Türkiye gazetelerinde uzun yıllar kültür sanat sayfalarını yönetmiş olan araştırmacı yazar Beşir Ayvazoğlu, konuyu kültür sanat sayfalarının nasıl olması gerektiği üzerinden değerlendirdi. “Kültür kadim zamanlardan beri olan bir gerçektir. Ama bu kültür gereğince gazeteler tarafından yansıtılıyor mu, yansıtılamıyor mu? Bu meselenin bir de ‘yüksek kültür’ tarafı var. Ciddî kültürel travmalar yaşamış bir ülkede elbette ki her gazetede kültür sanat haberleri de farklı yer buluyor ve bir düzen yok. Kültür sanat sayfaları çoğu kere basın bültenlerini yansıtmakla yetiniyor” diyen Ayvazoğlu, basında gazetelerin ilk ortaya çıkışı ve sonrasında edebiyatçıların hakimiyetinin bulunduğunu ve o dönemlerde kültürün elit bir uğraş olduğunu vurguladı.

Milli Gazete’de 15 yıl kadar kültür sanat editörlüğü yapan ve görevini yeni bırakmış olan Bünyamin Yılmaz, hep şartların iyileşmesini beklerken farkında olmadan değişmeyen ve hep kısıtlı kalan imkânlarla bir imkânsızı başarabildiklerine vurgu yaparak kültür sanat editör ve muhabirlerinin hem maddî hem de manevî bakımdan sorularının çok derin olduğunun altını çizdi.

Türkiye gazetesinde uzun yıllar kültür sanat yönetmenliği yapmış olan ESKADER Başkanı Mehmet Nuri Yardım, konuyla ilgili çeşitli gazetelerde gördüğü acıklı durumları anlattı.

KAYNAK:
http://www.kamupersonel.com/son-dakika/10/17/2011/kultur-sanatcilar-babialide-dertlesti.html

Yorumlar (3)Add Comment
...
Yazan essay writing service, Ağustos 11, 2016
I believe that an art and the culture should be present in the media at least to a small extent. This will allow people to receive the necessary material in an accessible form.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +0
...
Yazan paper writer, Ağustos 23, 2016
There is something with your pictures I presume. Check them out, please.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +0
231
Yazan How to Manage Peer Pressure, Nisan 12, 2018
the cultural value of a whole people is sometimes placed in a small article about him
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +0

Yorum Yazın
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
eksi not | artı not

busy
Son Güncelleme ( Salı, 20 Kasım 2012 )
 
< Önceki   Sonraki >

DUYURULAR
SON ŞİİRLER
Aşk Tutsak mı Aksak mı
Şair: t_a_polat
CAN BABAM
Şair: SITKI CİN
KAHVE RENGİ GÖZLERİN
Şair: SITKI CİN
YIKTIM TARUMAR ETTİ
Şair: SITKI CİN
İNSAFSIZ
Şair: SITKI CİN
SON EKLENENLER
SON VİDEOLAR
BU BAYRAKİNMEYECEK
Ekleyen:Mahirbaspinar
Beğenilme:
Tıklama:4223
SEN OLSAN YETER M Baspinar
Ekleyen:Mahirbaspinar
Beğenilme:
Tıklama:4075
Kimler Çevrimiçi
Ziyaretçi Sayımız
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün17
mod_vvisit_counterDün141
mod_vvisit_counterBu Hafta295
mod_vvisit_counterBu Ay1482
mod_vvisit_counterTümü290469
Crystal7 Webdesign Template. This template is released under the GNU/GPL license.
hqtexts.ru - rxonepill.com