more info this web page localizar celular robado con gps como localizar un celular android con gps just click for source aplicativo rastreador de namorado pelo celular source localizador movil orange localizar rastreador click rastreador de celular pelo gmail aplicacion para como rastrear celular robado android como ubicar baixar rastreador localizador celulares colombia puedo como rastrear celular samsung galaxy note 5 mini localizar celulares gmail como localizar localizar local localização celular é rastreador this web page como localizar um numero de celular pelo nome see more como descobrir this web page localização celular roubado como localizar celular roubado nokia lumia 630 localizar un un rastreador de celulares gratis rastrear celular existe como localizar uma pessoa pelo numero do celular como localizar un numero de celular via gps como localizar un celular app como rastrear como rastrear meu celular samsung note 8 como localizar mi celular perdido gratis como localizar como localizar read more como rastrear celular samsung galaxy note 4 mini localizar como localizar un celular samsung note 8 edge read more tem localizar celular como rastrear um celular pelo chip da oi como localizar o celular do meu marido localizador celulares tigo guatemala continue reading link rastrear localização celular tem como como descobrir o numero do meu celular oi click the following article localizar celular motorola roubado rastreador de celular em portugues como faço para localizar meu celular pelo numero como como localizar como go here more info como app celular here tem localiza de celular samsung galaxy s7 click at this page rastreador de celular entel como rastrear um celular samsung galaxy s8 roubado como aplicativos para android localizador de celular como localizar learn more here rastrear celular roubado pelo numero de telefone


ŞİİRMETRE
GÜNÜN ŞİİRİ
HAFTANIN ŞİİRİ
MAVİ YILDIZLI ŞİİR
ÜYE GİRİŞİ
ANA MENÜ
ANASAYFAŞİİRLERNETWORKVİDEOLARRADYOGRUPLAR
KİM VARDI
t_a_polat (tülay)
(2018-07-27 21:22:13)
SITKI CİN (sıtkı cin)
(2017-06-18 14:28:28)
Hanefi Söztutan (Hanefi Söztutan)
(2016-07-31 18:40:51)
Osman AVCI (Ömer Osman AVCI)
(2016-01-29 13:33:02)
Admin (Üçüncü Yeni)
(2014-12-25 09:57:16)
MAVİ WEB
YAYINLARIMIZ
WEB TASARIM
ACTAMEDYA
SPOREKSTRA
Html Module


BANA SENİN DİLİNDE VE DİNİNDE DUA ET!.. PDF Yazdır e-Posta
Yazan sefa   
Perşembe, 08 Ekim 2009

 

NEZAHAT YILDIZ KAYA

"Bana senin dilinde ve dininde dua et!.."

Bu cümle benim zaman zaman aklıma gelir. Bir yerlerde beynimin içinde bir köşeye yerleşmiş çıkmıyor, silinmiyor.
Hic düşündünüz mü dualar ne kadar önemlidir; hem kendiniz için hem de başkaları ve hatta sizin dininizden olmayanlar için… Derecesi nedir hayatımızda dualar ne zaman lazımdır; beklentimiz nedir dualardan, ya da dua ettiğimizde neler değişir yaşantımızda ve nelerin değişmesini isteriz.

Aslında hepimiz insan ve bir kul olarak yaptığımız az ya da çok dualarımız vardır ve isteriz ki yaptığımız dualar hemen neticesine yerine ulaşsın.
Duaların her insan gibi benim için de yeri çok onemlidir; hayatımın, düşüncelerimin ve hatta sabah kalktığım zaman güne başlangıcımın temelidir.
Bir hırıstiyanın ya da bir hıristiyan gibi yaşamış birisinin benden  son nefesinde dua istemesini hâlâ bugünkü gibi yüreğim sızlayarak içimde hissetmekteyim.
Sözünü ettiğim kişi benim işim gereği,  hasta hemşire ilişkisinde olan bir insan olsa da zaman içinde bu biraz daha kendini samimiyete ve birbirini tanımaya bırakmıştı, Sevgimiz karşılıklıydı. Hastam 100 yaşını 19 gün geçmişti. Güzel huyları olan bir insandı. Oturuşu dik ,kararlı, sözünü esirgemezdi. Kadın olmasına rağmen herkes ona general ismini takmıştı.
İki günlük bir izinden sonra akşam nöbetini devralacaktım. İçeriye girdiğimde grup arkadaşlarından ve raporlardan hastamın ölüm döşeğinde ve son anlarının mücadelesinde olduğunu öğrendim.
Hasta odasına girdiğimde selam verdim; biliyordum ki o benim sesimi ta uzaktan, koridorun başında olsa bile tanırdı. Hastam başını bile çeviremedi, önünde durdum, elini tuttum, beni gözleriyle takip etti ve selam verdi. Zor duyulur bir sesle, “Geldin mi” dedi  ve bir şeyler mırıldandı, anlamadım söylediğini; anlamak için kulağımı yaklaştırdım … “Bana senin dilinde ve dininde dua et!..” diye zorla mırıldandı. Şaşırmıştım ama bir o kadar da sevinmiştim. Hemen yanına oturdum, aklıma  gelen duaları onun duyabileceği şekilde hafif bir sesle okudum. Derin bir uykuya daldı.Ertesi gün yine akşam nöbetimde içeri girince onun hâlâ yaşadığını bildirdiler. Hemen yanına gittim; hissettim ki beni bekliyordu, oturdum sessizce baş ucuna geldiğimi anlaması için ses verdim, “Ben geldim” dedim ve yine dualarımı ettim. “Şimdi uyu, ben buralardayım, seninleyim” dedim.Yüzünde derin bir huşu ve memnuniyetle beraber bir güzellik vardı. Çok sürmedi, 2 saat aradan geçmemişti ki hastam vefat etmişti ve ben bu arada sık sık yanına giderek, onunla beraber olduğumu hissettirmiştim.
Hastamın naaşının başka bir yere, yani morga kaldırılması için geçen zamanda yanındaydım ve ta kapıya kadar uğurladım. Cenaze töreninde de ailesinin yanında yer aldım, bir aile bireyi olarak.
Hissediyordum ki yine o benden güç alarak, bana güvenerek yanımda can vermişti. Dualarımla son görevimde bile onunlaydım, onu yalnız bırakmamıştım. Belki de ben bir sebeptim onun için; bilemiyorum,” Takdir yüce Allahımızın” diyorum.
Şimdi ne mi oldu? Rahmet pınarlarından topladığım duaları onun adını da anarak gönderiyorum. Mevlâm kabul eder inşallah...
 ***
Yaşanmış bu hikâyemi, bir şiirimle tamamlamak istiyorum:

KABUL ET YÂR ALLAHIM

Her yürek atışında adını zikrederek
Aydınlığa yol budur düşünüp fikrederek
Gelen her şey sendendir deyip de şükrederek
Elim sana açılmış, kabul et yâr Allahım.
 
Gönlüm senden vazgeçmez ömrümün içindesin
Sevdan bende büyüktür El-Furkân biçimdesin
Ruhum sana yönelmiş en ince sicimdesin
Elim sana açılmış, kabul et yâr Allahım.
 
Haddimi aşar isem beden ahuzârdadır
Huzurum saygım biter var imanım hardadır
Nefsimle barışıksam ol amelim kârdadır
Elim sana açılmış, kabul et yâr Allahım.
 
Dar gelen bu dünyada kısa ömrüm misafir
Hâşa şirkten korkarım; yoksa olurum kâfir
Kalbim mühürlü sana hâle salmış bir safir
Elim sana açılmış, kabul et yar Allahım.
 
Nezahat Yıldız Kaya

 

Yorumlar (13)Add Comment
amin
Yazan ayşe yıldız, Ekim 08, 2009
offf canım benim ya yazını karmakarış duygular içinde okudum bir bilsen nerelere gittim geldim.
evet dualar evrenseldir hangi dilde ve dinde olduğu farketmez ALLAH(C C)duyar.
ayrıca şiirindeki büyük ilerlemeyi memnuniyetle takıp ediyorum
selam ve sevgiler.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +6
...
Yazan yakamozzz53, Ekim 08, 2009
NE KADAR GÜZEL VE DE İÇTEN YAKARIŞTI.
AMA NEDENSE OKURKEN HÜZÜNLENDİM
MEVLAM TÜM DİLEKLERİNİ AVUÇLARINA VERSİN İNŞ
KALEMİNE YÜREĞİNE SAĞLIK
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +5
...
Yazan tülay polat, Ekim 09, 2009
TEBRİKLER AZADE HOCAM BANADA EMEĞİNİZ ÇOK GEÇTİ.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: -4
kabul et yar Allahım.
Yazan okan, Ekim 10, 2009
duygusallık had safhada ve son derece insancıl düşüncelerle yaklaşımda bulunmuşsunuz Allah razı olsun.
yerinizde olmamakla birlikte ,bilmukabele denilemeyecek bir istekde bulunulmuş..
bana kimin dilinde olursa olsun benim dinimden duaları yeğlerim .
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +3
İnsan olmanın erdemi.
Yazan Murat ÖZER, Ekim 14, 2009
Sizin engin hoş görünüz, Mevlananın felsefesindeki Sufi tarzı gibi. ''Ne olursan ol'' . İnsan olmanın başlıca kural olduğu bir dünyada elbetteki, edilen sözlü iyi dileklerin hepsi Allah katında da kul nezdinde de makbuldür.
Dinlerin şekli ayrı olsada insanlığın, rengi ve hamuru bir Tanrıya aittir. Anektodunuz için teşekkürler ...
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +5
...
Yazan Murat ÖZER, Ekim 18, 2009
Adınız gibi,İnce kaleminize ,nezaketli cümlelerinize çok teşekkür ediyorum.Entellektüel bir hanımefendi yi tanımak da , şiirlerini takip etmekte son derece keyifli. İşte ; kültürel manada kendini yetiştirmiş ülkemizi yurt dışında temsil eden Yürekli bir iyilik misyoneri. Yolunuz her daim açık olsun . Saglık ve uzun ömürler size eşlik etsin.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +7
Oncelikle Selamlar
Yazan mehmet, Ekim 19, 2009
merhabalar nezahat hanım süper bir zeka dolu bir yazı okudum sila özlemi hasretiyle gurbet elde olusunuz bir yönden bizleri üzüyor bir yonden bizleri sevindiriyor BİR TÜK KANI Tasiyan bir yurek gurbet elde bizleri temsilen onurlandiriyor şahsım adıma beni kaleminiz daim olsun SAYGI VE SEVGİLERİMLE ...yoldaş
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +4
slm
Yazan tülay polat, Ekim 19, 2009
Harika bU insanı tanıma banada nasip oldu,iyiki varsın Nezahatcım yüreğinden öpüyorum.canım arkadaşım.selam ve saygılar.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +2
Dua
Yazan muhtemelen kendisi, Ekim 23, 2009
Dua arınmadır.
Billur damlasıdır, gonca güle düşen.
Duanın dili, yeri ve zamanı yoktur.
Seher vaktinde maksuda ve matluba ulaşmaktır.
Gönülden gelen en güzel duygudur;
Her kesi kucaklayıcı ve kuşatıcı...
Tebrikler Nezahat Hanım.

Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +6
merhabalar
Yazan yaralı, Aralık 20, 2009

Dar gelen bu dünyada kısa ömrüm misafir
Hâşa şirkten korkarım; yoksa olurum kâfir
Kalbim mühürlü sana hâle salmış bir safir
Elim sana açılmış, kabul et yar Allahım.

bu siteye ilk olarak bir yorum yazıyorum.ama çok mükemmel bir kul erbabı çok güzüde bir insanla ve nesleğine gönül veren bir melekle tanıştım.Çünkü inanan adem meleklerden üstündür.Ne mutlu sana ki o insana kendini kabul ettirdin belki de senin eminliğinden etkilenerek hayat görüşünü bile deyiştirmiş olabilir diye düşündüm.
Dua mümini silahır.Allah isteyim vereyim diyor ayetinde

AHZAP 16 .AYETİN DE
16 – “Biz insana ana-babasına iyilik etmesini tavsiye ettik. Annesi onu zahmetle taşıdı ve zahmetle doğurdu. Taşınması ile sütten kesilmesi otuz ay sürer. Nihayet insan güçlü çağına erip kırk yaşına varınca der ki: Rabbim! Bana ve ana-babama verdiğin nimete şükretmemi ve razı olacağın yararlı iş yapmamı temin et. Benim için de zürriyetim için de iyiliği devam ettir. Ben sana döndüm. Ve elbette ki ben Müslümanlardanım

ALLAH RAZI OLSUN

SELAMLAR

Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +5
Tebrikler
Yazan kulhilmi, Şubat 02, 2010
Nezahat hanım
Öncelikle harika kaleminizi, Altın yüreginizi kutlarım
bu sayfanıza ikinci gelişim, ikinci okuyuşum
ama yorum fukarası olarak, beğenimi nasıl ifade edebileceğimi
Hala bulamadım, kelimeler yetersiz kalır
ALLAH duâlarınızı kabul etsin, gönlünüze göre versin İnşallah
kutlar,
başarılarınızın devamını dilerim.
sevgi ve saygılarımla
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +4
TESEKKURLER
Yazan nezahat kaya, Şubat 04, 2010
Sevgili arkadaslar , Degerli dostlarim

Yasanmis anilarimdan bir tanesini paylastigim, mavi zaman anasayfasinda , sizlerden gelen yorumlar beni,uzun bir zaman aradan gecsede ,girip tesekkurlerimi sizlere sunmaya yoneltti.
Degerli zamaninizi ayirip benimle beraber yasadigim duygulara nefesinizi katip da ,yureginizi burada biraktiginiz icin hepinize gonulden tekrar tesekkur ediyor, selam ve saygilarimi sunuyorum...
Nezahat YILDIZ KAYA
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +4
supra footwear
Yazan supra footwear, Aralık 27, 2010
Good article.like it very much,thank you.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +2

Yorum Yazın
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
eksi not | artı not

busy
 
< Önceki   Sonraki >

DUYURULAR
SON ŞİİRLER
Aşk Tutsak mı Aksak mı
Şair: t_a_polat
CAN BABAM
Şair: SITKI CİN
KAHVE RENGİ GÖZLERİN
Şair: SITKI CİN
YIKTIM TARUMAR ETTİ
Şair: SITKI CİN
İNSAFSIZ
Şair: SITKI CİN
SON EKLENENLER
SON VİDEOLAR
BU BAYRAKİNMEYECEK
Ekleyen:Mahirbaspinar
Beğenilme:
Tıklama:4223
SEN OLSAN YETER M Baspinar
Ekleyen:Mahirbaspinar
Beğenilme:
Tıklama:4075
Kimler Çevrimiçi
Şuanda 2 konuk çevrimiçi
Ziyaretçi Sayımız
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün64
mod_vvisit_counterDün141
mod_vvisit_counterBu Hafta483
mod_vvisit_counterBu Ay1670
mod_vvisit_counterTümü290657
Crystal7 Webdesign Template. This template is released under the GNU/GPL license.
hqtexts.ru - rxonepill.com