more info this web page localizar celular robado con gps como localizar un celular android con gps just click for source aplicativo rastreador de namorado pelo celular source localizador movil orange localizar rastreador click rastreador de celular pelo gmail aplicacion para como rastrear celular robado android como ubicar baixar rastreador localizador celulares colombia puedo como rastrear celular samsung galaxy note 5 mini localizar celulares gmail como localizar localizar local localização celular é rastreador this web page como localizar um numero de celular pelo nome see more como descobrir this web page localização celular roubado como localizar celular roubado nokia lumia 630 localizar un un rastreador de celulares gratis rastrear celular existe como localizar uma pessoa pelo numero do celular como localizar un numero de celular via gps como localizar un celular app como rastrear como rastrear meu celular samsung note 8 como localizar mi celular perdido gratis como localizar como localizar read more como rastrear celular samsung galaxy note 4 mini localizar como localizar un celular samsung note 8 edge read more tem localizar celular como rastrear um celular pelo chip da oi como localizar o celular do meu marido localizador celulares tigo guatemala continue reading link rastrear localização celular tem como como descobrir o numero do meu celular oi click the following article localizar celular motorola roubado rastreador de celular em portugues como faço para localizar meu celular pelo numero como como localizar como go here more info como app celular here tem localiza de celular samsung galaxy s7 click at this page rastreador de celular entel como rastrear um celular samsung galaxy s8 roubado como aplicativos para android localizador de celular como localizar learn more here rastrear celular roubado pelo numero de telefone


ŞİİRMETRE
GÜNÜN ŞİİRİ
HAFTANIN ŞİİRİ
MAVİ YILDIZLI ŞİİR
ÜYE GİRİŞİ
ANA MENÜ
ANASAYFAŞİİRLERNETWORKVİDEOLARRADYOGRUPLAR
KİM VARDI
t_a_polat (tülay)
(2018-07-27 21:22:13)
SITKI CİN (sıtkı cin)
(2017-06-18 14:28:28)
Hanefi Söztutan (Hanefi Söztutan)
(2016-07-31 18:40:51)
Osman AVCI (Ömer Osman AVCI)
(2016-01-29 13:33:02)
Admin (Üçüncü Yeni)
(2014-12-25 09:57:16)
MAVİ WEB
YAYINLARIMIZ
WEB TASARIM
ACTAMEDYA
SPOREKSTRA
Html Module


MUTFAKTA BİRİ Mİ VAR? PDF Yazdır e-Posta
Yazan Üçüncü Yeni   
Cuma, 23 Ekim 2009


           

            Ayşe Kadıoğlu Yıldız


HANİ DERLER YA HAYATIM ROMAN, BENİMKİ DE ŞİİR İŞTE... 

Sekiz yaşındaydım çay makası elime verildiğinde. Gerçi acemisi değildim ama şimdiye kadar benim için oyuncaktı. Düşünüyorum da  benim hiç yalancı oyuncağım olmadı  bir bez bebeğim dışında. Gerçek çay makasları ve gerçek çay bahçeleri oldu oyuncaklarım. Çamurdan evler yaptım. Çay sepetleri oldu arabalarım.

 

Çay behçesinde ben hep ablamlardan daha uzakta dururdum. Onların sohbet ve şakalarıyla  hayâllerimi bozmak istemezdim.Arada bir çay fidanlarındaki çiçekler takilirdi gözüme, onlarla yüreğimi süslerdim.Bu bende şiir olurdu. O zamanlardan başladım yüreğimdeki sermayeyi  biriktirmeye.Yoksa bu kadar zengin bir yüreğe nasil sahip olabilirdim. Gözünün alabildiğine yeşil bir sahnede çay makaslarının dansına kaptırırdım kendimi.Dudağımda bir karadeniz türküsü, makasların çıkardığı sesle uyumlu. Bu hazzi ve bu keyfi hiçbir  melodi vermedi bu güne kadar bana. Upuzun kıvır kıvır ve sapsarı saçlarım vardı. Ama o saçlardan çok çektim. Herkes beni saçlarımı  çekerek severdi.  Zaten mahçup bir çocuktum, sürekli  saklanırdım. Ozamanlar başladı yalnızlığı  sevmem. (Bu yüzdendir  kızımın saçını liseye kadar hep kısa kestirttim. Lisede artık beni dinlemeyip  uzattı)      Onüç yaşındaydım beş tane ineğin bana teslim edilip tek başıma yaylada bırakıldığım zaman. (çocuksun ya el insaf) Bu sefer oyuncaklarım ineklerdi. Onlarla zaman zaman sohbet ederdim. Onlara  şiirler yazar ve okurdum. Dertlerimi anlatırdım. İlk sırdaşım kırmızı beyaz bir buzağım vardı, oydu. O kadar güzel dinlerlerdi ki beni. Tek göz odalı bir ev (yayla evi) küçük bir radyom ve  bir sürü kitabım vardı. Ha bir de tabii ki kağıt  kalem çünkü bende herşey şiir olurdu.    Gerçek süt makinesi ve süt kazanları oyuncaklarımın bir parçasıydı. Her sabah radyomu açar sanat  müziği eşliğinde (radyom sürekli peşimde olurdu) inekleri sağarken evcilik oynadığımı zannederdim.  Akşam inekleri dağdan getirdiğimde ellerim okadar üşürdü ki,  inekleri bağa bağlayamazdım. Evdeki  küçük piknik tüpünü yakar ellerimi biraz ısıtır öyle bağlardım. Ve bu bende şiir olurdu. 

Alabildiğine özgür alabildiğine tutsaktım kaçkarları dolaşırken. Eminim ki her bir zerresinde ayak  izim var. Her kayada oturmuşluğum. Her çiçekte bir şiirim vardır. Çığ düşerdi saçlarıma duman  gelince. Kendimi kaybederdim  sisli yamaçlarında.      Aslında çok mutlu bir çocukluk yaşadım. Gerçek oyuncaklarla doya doya oynadım.Birbirine saygılı birbirini çok seven kalabalık bir ailede mutlu bir çocukluk. Ve aynı zamanda çok  başarılı bir öğrenciydim. (Ne  yazik ki çok istememe rağmen liseden sonra okuyamadım.)       Onbeş yaşındaydım anamı ebediyete uğurlarken. İlk defa acı ve çaresizliği yüreğimde  harmanladım. Sessizdi çığlıklarım göz yaşlarımı içime akıtırken. Ve bu bende şiir oldu. Evet yıllardır anamın gidişi bugünkü gibi beni yakmaya devam eder.       On yedi yaşındasınız, yayladasınız, ve ilk defa sevdalanıyorsunuz. Off o ne güzel duygudur.Dünya sizin etrafınızda döner. Yere basmassınız. Yıllar nasıl geçer anlamazsınız. Koskoca yedi yıl   emek  verilir bu sevdaya. Yedi yılın sonunda herşeyin bir yalan olduğunu anlarsın. (hay ocağın  batmasın) Ben dünyanın sonu geldiğini sanırken nerden bilebilirdim ki, yıllar sonraki  gidişler bunun  yanında yıkım olacaktı. Ve bu bende şiir olacaktı. Hep yüreğime akıttığım gözyaşlarım gibi. Aradan uzun yıllar geçer de, ben bu arada Emine halamdan hiç bahsetmedim. O benim gözümde tam bir karadeniz kadını. Onu yazmak karadenizde kadını anlatmak demektir zaten.Ben onu üç beş kelimeyle geçiştirmek istemiyorum çünkü onun her günü bir romandır.Bazı şiirlerimde onu anlatmışım zaten.  Onu ayrı bir yazıda uzun uzun anlatmak istediğimden burada  keseceğim. Ankara'da yaşanmış 13 yılım var. Ayrıca Ankara'yı çok severim bu kadar deyip geçeceğim.Çünkü Anakara'yı  uzun anlatmaya psikolojik durumum engel oluyor. Ve şimdi  İstanbul'dayım. Saçlarının tek telini dünyada hiçbir şeye değişmeyeceğim iki tane evladım  var. (ALLAH (CC) cümlemizin evlattlarını korusun bağışlasın.) Ağlamayı ve gülmeyi seven bir insanim. Duygularımı yoğun yaşarım. Çocuklarım dışında hiçbir şeyi  pek ciddiye almam. Çünkü hayat böyle daha kolay oluyor. Hanı derler ya benim hayatım roman. Benimki de şiir işte. Rabbime şükretmeyi bilirim. Bana koskocaman zengin bir yürek ve onca güzellikleri verdiği için.Daha ne isterim. ŞÜKÜRLER OLSUN YARABBİM… .............. " Bir gün iki arkadaşımla onların bir arkadaşı bana geldiler. Uzun zamandan sonra bir araya geldiğimiz için bayağı  hoş bir sohbet oldu. Çok neşeli bir yemek yedik.Yeni arkadaş beni çok neşeli gördüğünden mi ne, eşimin ne iş yaptığını sordu. Hiç birimiz böyle bir soru beklemediğimizden herkes biraz şaşırdı. Ben hemen toparlanıp eşimin bir mafya olduğunu ve YER ALTI DÜNYASININ ondan sorulduğunu  söyledim. Arkadaşlarım yeni arkadaşın şaşkın bakışları arasında kahkahalarla güldüler.Ve ben büyük acılarda bile gülünebileceğini de söylüyor, hepinize sevgi ve selamlar gönderiyorum."   “Kendi kendime sık sık sorarım ne kadar insanım acaba?    Bence herkes sorsun” 

Ayşe Kadıoğlu Yıldız  


Ayşe Yıldız (ayakta olan) Ebruli Heceler'in Adapazarı'nda düzenlediği şiir şöleninde,
şiir okuyor. Masadaki Miyaser Gülşen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (29)Add Comment
O biiirrrrrrrr Yıldızzzzzzzzz.....
Yazan KADİR ÇETİN, Ekim 23, 2009
Mutfaksa... Bu sitedeyse... Aklıma tek isim geliyor... smilies/smiley.gif) Ama ben demiyeyim hadi... Hilmi abim demiş zaten...
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +5
Yıldız Sunucu
Yazan muhtemelen kendisi, Ekim 23, 2009
Yorumcu, şair özelliğinin yanına mutfağı da eklersek;
Ancak olsa olsa Ayşe hanımdır,başkası olmaz!
Üç makalemi seslendiren,kendisine burada teşekkür etme fırsatını bulduğum için de ayrıca mutlu oldum...

Üçüncü yeniye, Sefa Beye, yönetici Sultan Hanımefendiye ve yemek tüyolarını aldığım Kadir Çetin arkadaşıma teşekkür ederim.

Ha bu arada İstanbul'da baklava partisi(!) olacakmış,(istihbarat Kadir Çetin) henüz davet alamasam da, kendime vazife çıkararak; gazetecilik adına geleceğimi bildirir ve yılın gazetecilik olayını gerçekleştireceğim için de büyük keyif olacak benim için...
smilies/smiley.gif)
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +11
...
Yazan nezahat kaya, Ekim 23, 2009
arkadasim bu ne ,bakiyorum yakalandin mutfakta da.
hadi artik herkes biliyor yemekte maharetini ama birakta cay servisini diger taninmis arkadaslar yapsin,bak karismam yorulursun da sonra bizi guzel siirlerinden ve siir yorumunlarindan mahrum edersin..
sevgi ve selamlarim senin mutfagina dogru yolda..
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +3
SLM
Yazan tülay, Ekim 23, 2009
AYŞE HANIM YİNE MUTFAKTAKİ MAHHARETİNİ SERGİLİYOR.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +2
selamlar saygilar
Yazan YOLDAS, Ekim 23, 2009
öncelikle ayse hanimi tanimiyanmi var güzel YÜREĞİYLE hos kalbiyle candan olusuyla insana insanca degeriyle tanınan böyle buyuk usta YORUMCU tanınmazmı tabi ayse yildiz hanim en derin saygılarımla selamlıyorum onu ...YOLDAŞ
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +2
...
Yazan yakamozzz53, Ekim 23, 2009
MAŞALLAH BENUM ABULAMA.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +3
MUTFAĞA DA PEK YAKIŞMIŞ:))))
Yazan cebir53, Ekim 23, 2009
Mutfak denince ilk akla gelen ayseciğim den başka kim olabilir ki. Helal olsun sana, Çok cesursun ama bu resimden sonra yemek, tatlı, börek isteyenler artabilir haberin olsunsmilies/smiley.gif)))
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +4
...
Yazan halil ibrahim, Ekim 23, 2009
On parmakda on hüner, marifeti öyle çok
Yemesini sevsede, onun gözü gönlü tok.
Mutfak da hamaratdır, tatlıda üstüne yok
Gayet iyi ayarlar, şerbeti, şırasını...

kulhilmi hocam ne güzel tarif etmis .... arife tarif gerekmez.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +3
Mutfak Bayan= *
Yazan kulhilmi, Ekim 23, 2009
Yaaa mutfak yiyecekler
başka olanak var mı?

Afiyet olsun Ayse hanım demekten başka ne diyelim.
smilies/smiley.gif))))
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +2
mutfak
Yazan Abdurrahman, Ekim 24, 2009
karadenizli her yerde bellli çaysiz duramaz kestaneden sonra çay da güzel olur.smilies/smiley.gif))) smilies/cheesy.gif
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +1
O MUTFAĞA O İNSAN
Yazan Cemile Melek ŞİRİN ELAHMET, Ekim 25, 2009
Ayşe iştesmilies/smiley.gif Adım gibi bildim; Ayşe YILDIZ. La heyyaaaa!!! Ayşe abla yine mutfakta. smilies/sad.gif( Lahana. Canım yine lahana çekti.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +1
BURADA BİR AİLE VAR
Yazan Hanefi Söztutan, Ekim 25, 2009
Ne güzel bir aile ortamı var burada, imrendim. Muhabbetiniz bol olsunsmilies/smiley.gif Herkese saygılar.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +6
...
Yazan afet kırat, Ekim 26, 2009
sevgili Ayşe seni görmek için daha çok istek duydum şimdi. Ellerinden çay içeceğim günü iple çekiyorum. Söz olsun geleceğim inşallah
sevgiler...
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +3
yıldız:D
Yazan selda dinç, Ekim 27, 2009
kim tanımazki özellikle mutfaktaysa yemek kitabı bekliyorum ablacım artık senden şaka bir yana gerçekten 3.yeniden tanıdığım çok sevdiğim bir ablam güzel şiirleri ve güzel yorumları var çok beğeniyorum bararılarının devamını diliyorum.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +2
AYKIRI DÜŞÜNDÜM,,,,,,,
Yazan Gündüz TABAKOGLU, Ekim 28, 2009
Bu bir yorum degil,,,
Bir resmin acılımı,,,,,,,
Günlük,
Anlık,,
Saniyelik,,

Bir şehrin bir yerinde
Bir mutfagın bir köşesinde,,
Akşam yemegi sonrası,
Bir kadın cay demleme telaşında,
Bir fotograf karesinde,,,

Sag elinde caydanlık,,
solunda demlik,,,,,,,,

Resmi bir kare geriye alıyorum,,
Bir anlık,,,,,,,

Bakın,,,,,,,
Pusuların kuruldugu,,
Yollarına mayınların döşendigi,
Günlük yaşam dedigimiz,,,
Bir caddenin resmi,,

Yol kenarında kızıl kan cicekleri,,,
Pişmanlık,,,
Agaclardaki kurumuş yapraklar,,,,,
Yanlışlık,
Parlak bulvar ışıkları altında,,
İnsanların öksüz yetim gölgeleri,,
Yanlızlık,,,,,,,,

Görünen insan oglunun müşterek kaderi,,,

Şimdi sorarım size,,,,,
Görünen o resimde,,,,,,,
Burcu burcu bir caymıydı demledigi,,
Yoksa,,,,,,,
Katran karası ,,,
Zifiri yaşanmışlıkmı,

AYKIRI DÜŞÜNDÜM,,,,,,
HOŞ GÖRÜN,,HAKSIZMIYIM BİR DÜŞÜNÜN,
BAKMAK KOLAYDIR GÖRMEK MEŞAKATLİ VE ZAMAN ALIR,,
SAYGILARIMLA,,
not=dilegim ve temenniim,,,ayşe hanım bir yaşam boyu mutluluklar denlesin mutfagında ,,caydanlıgında,,)))
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +6
...
Yazan afet kırat, Ekim 28, 2009
yazın da şiirlerin kadar güzelmiş Ayşem. aynı şeyleri yaşadım desem yalan olur, ama herkes bir şekilde yaşıyor acıları. bundan sonra mutlu olman dileğimle. sevgiler..
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +2
ayşe hanıma
Yazan ahmet_46_, Ekim 28, 2009
sevgili ayşe yıldız hanim mutfakta eminim ki mutfaktaki becerisi şiirleri kadar güzeldir. şiirlerini ve mükemmmel yorumlarını dinliyoruz yaptigı yemekleri yiyenlerin ne kadar şanslı oldugunu düşüyorum da varsın olsun şiirleride bizim ruhummuzu doyoruyor ayrıca gözleri de karadeniz kadar mavi ve güzel. neyi kötü yapıyor onuda merak ediyorum varmı acaba diye. saygılarımla ayşe hanım herşey gönlünüze göre olsun
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +1
:))
Yazan Cemile Melek ŞİRİN ELAHMET, Ekim 29, 2009
Ne güzel demişsin Ayşe abla...
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +2
...
Yazan Hanefi Söztutan, Ekim 30, 2009
17 yaşına kadar köyde hayvanların peşinde koşan, gaz lambasının ışığında ders çalışan, en büyük lüksü radyo dinlemek olan, 9 yaşında baba acısı yaşayan biri olarak yüreğinizdeki şiirleri o kadar iyi okudum ki... Köy hayatının ruhuma kattığı zenginliği her zaman dile getiririm. Bunu sizde de gördüm. Saygıyla öpüyorum ellerinizden...
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +5
...
Yazan yakamozzz53, Ekim 30, 2009
SEVGİLİ ABLAM
HÜZÜNLENDİM OKURKEN.
HÜZÜN UZAK OLSUN SİZDEN
VE DE HANENİZDE HUZUR DEMLENSİN ÖMÜR BOYU
TEBRİKLER GÜZEL YAZI İÇİN
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +1
...
Yazan Murat ÖZER2009, Ekim 31, 2009
Ayse hanımı farklı yönleriyle tanımak; şiirleri ve felsefesi ipucu veriyor. Dışa dönük,insanları neşelendiren hayat dolu biri...
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +1
...
Yazan nezahat kaya, Ekim 31, 2009
sevgili arkadasim(akrabaliklari hic katmayim)yazilan bunca satirlardan sonra yoruma bir kere daha girmek istedim seni en yakin taniyan biri olarak.
Yasadigin,yazdigin her satirin yabanci degil bana.
Ve bizim yoremizde hemen hemen herkesinde kucuklukten kocaman bir insan olana kadar gecirmis oldugu devreler gozlerimin onune geldi ve okurken icim burkuldu.
Olsun acilar insani olgunlastirir yasam sartlarina bakarak daha ayri bir kusanirsin durum ve zemine gore.
Arkadasim senin yazdigin bir siir aklima geldi "emine hala" diye.Tesadufe bak oda evlatlarina ve yasama karsi ayri bir cephede gorev almisti.Ve daha baska nice emine halalar var.
Bir baska zaman diliminde belkide senin icin Ayse baci veya Ayse teyze diye birileri degisik bir yoldan siir yazacaktir.
Yolun acik olsun,sansin bol olsun,omrun uzun olsun kievlatlarinin kiyamadigin tek son sac telinin agardigini goresin.
Selamlar ,sevgiler...
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +2
Ayse teyzem:)
Yazan Melike, Kasım 01, 2009
Ayse teyzem ne desem az kalacak. Şiir gibi hayatını anlatmış. Neslihan'la paylaşamadığımız teyzemsmilies/smiley.gif) ve harika yorum ustası. Şiirleri yorumlarıyla kanatlandıran usta yorumcu. Mutfaklarında yıldızısmilies/smiley.gif Ayse teyzeciğim sevgi ve selamlar...
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +0
...
Yazan Halide Selcan Karagül, Kasım 06, 2009
Sevgili Ayşe gerçekten hayatını bir şiir gibi anlatmışsın...Senin de dediğin gibi belki de hayatının bir şiir gibi olmasındandır bu şiirsel anlatımın...Şiirsel hayatını okuturken ara ara kendi geçmişime,hatıralarıma da yol almaktan kendimi alamadım....Çocukken çay toplamalar; herkesten uzakta kendi dünyan içinde başbaşa kalıp hayallerine dalmalar;çekilen sevdaluklar;yaşanan mutluluklar, acılar,kederler;daha neler neler....
Ve en çocuklarına olan büyük düşkünlüğünden ve yoğun muhabbetinden bahsederken; alttaki Miyaser hanımla birlikte Ebruli Heceler'in Adapazarı'nda düzenlediği şiir şöleninde şiir okurken çekilmiş olan resminizi görünce bir an o günlere doğru yolculuk yaptım...Şölenin 1. günü bitiminde bir an önce İst.a eve dönmek isteyişin,çocuklarına olan özlemin,benim binbir rica minnetle seni ikna etmemle geri kalışın ve gece odamıza çekildiğimizde yine uyuyana kadar çocuklarını dilinden düşürmediğin ve sohbetimizin hepsinin ana konusunun çocuklarının olduğu;bunun için seni rahatlatmak için espiri yapmaya çalıştığımı hatırladım bir an...
Hayatının şiirselliğine kaptırdım gittim kendimi bir an kendi hatıralarımla...
Seni tanımış olmak ve seninle dost olmak ve seninle paylaşımlarımın olması benim için bir mutluluk kaynağı Sevgili Ayşecim...
Mutfaktaki halini yakinen bilen biri olarak yaptığın mıhlamaların tadı hala damağında...

Selam ve sevgilerimle...
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +2
selam
Yazan YOLDAS, Kasım 06, 2009
ayse hanim öncelikle merhaba diyecem ALTIN yurekli soy ismi kadar YİLDİZ dolu bir yurek tasir.
tabiki böyle degerli bir yurek olan kisinin
mutfağida yemeğide iyi olur kesinlikle
yuce rabbim yolunu bahtini acik etsin ayse hanimin
en derin saygı sevgilerimle ..yoldaş
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +1
...
Yazan ayşe yıldız, Kasım 06, 2009
Canlarimmmmmm beni sizler var ettinizsmilies/smiley.gif)))))))))))))))))).
ya bebide güldürdünüz.Eh ne yaparsin Yıldız olmakta böyle bir şey işte. insan hemen havaya giriyor.
evet şaka bir yana gerçekten yorumları okudukça bazen duygulandım bazende kahkahayla güldüm.ne güzel insanların bir birlerini hiç görmediği halde hiç bir çıkar gözetmeden böyle dostluklar kurabilmesi.yorumlarınıza çok ama çok teşk ediyorum.
Değerli arkadaşlarım hepinizi tek tek yazacağim.tembellik etmeyeceğim bugün hemde çok yorgunum.bu iyiliğimide unutayınsmilies/smiley.gif))
Sevgili Kadir Çetin hanımının ablasıyım.artık biraz eniştelik edecek.Muhtemelen Kendisi gönül kardeşliğinin herşeyden önce olduğunu bize öğreten.teşekkürler ayrıca sizi tanımaktan gerçekten mutluyum.Nezahat canım benim çocukluk genç kızlık ve yaşlılıkta arkadaşım ne çok şey paylaştığım.Tülay hn teşkler.Yoldaş teşekkürler sayfamı renklendirdiğin için yorumun için.Kadir sevgili kardeşim. bensende sadece annenin doğurduğunun kardeş olmadığını ve dışardan birinin de en az kardeşin kadar kardeş olabıleceğini gördüm.Zeynep canım arkadaşım.gerçek bir hanım efendi.sadık ve en güvenilir dost.gözüm kapalı güvenmeyi sende buldum.Halil İbrahim beyh teşk ederim.Kul Hilmi evet Hilmi bey smilies/smiley.gif))
teşekkür ederim gerçekten o güzel dostluğunuza vede o güzel yüreğinize.Abdurahman Kaçkar teşkler.gerçekten kardeşlerin yeri farklı oluyor.Cemilem canım benim seni seviyorum teşkler sayfamı renklendirdin.Evet Hanefi Söztutan sizi mavizamanda tanımaktan ve şiirlerinizi okumaktan büyük keyif alıyorum.renkli kişiliğinizle gerçekten mavizamana renk kattınız.teşekkürler.Afet ablam canım benim netle ilk tanışmam senle de tanışmam.iyiki seni tanımışım yoksa ben ömür boyu şiir yazdığımı zannedecektim.teşekkürler ablam.Seldam canım benim teşekkürler.Gündüz Bey okadar güzel bir şiirler belkide beni bilmeden beni anlattınızki.teşekkürler dostlukların hiç bir zaman eskimeyeceğini sizde gördüm.Ahmet 46 kisa zamanda tanıdık ama geröçekten efendiliği ve kalıtesiyle aramızdaki yerini aldı teşekkürler.Murat Özer gerçekten dost bir insan olduğunuzu biliyordum ama tesadüf elime geçen bir yazınızla sizi daha iyi tanıma fırsatı buldum aynı zamanda çok güvenilir vede asla arkadan vurmayacak bir insan olduğunuzu öğrendim düşüncelerinize de teşekkürler.Melikem canım benim manevi yeğenim teşekkürler.Evet sevgili Halide canım arkadaşım beni ogünlere götürdün.seninde dediğin gibi çocuklarım benim herşeyim.onlar benim yaşam kaynağım.onlardan söz etmemiş duramamki.teşekkürler sayfami renklendirdin .gönül bahçem senle hep renklide.smilies/smiley.gif))
Evet hernekadar Sultan ablamı bu sayfada göremezsemde onu çok sevdiğimi de yazayım.
Vede burda birbirimizi tanımaya vesile olanb değerli Sefa Hocaya çok çok teşekkürler.
HEPİNİZE SEVGİ VE SELAMLAR GÖNDERİYORUM
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +6
...
Yazan yakamozzz53, Kasım 07, 2009
EĞER BUNLARI HAK EDİYORSAM HEP LAYIK KALMAYA GAYRET EDECEĞİM. VE BEN DE KARDEŞLIĞIN GEREĞİNİ YAPIP HAYATIN TADINA VARMAYA DEVAM EDECĞİM. TEŞKKLER OKYANUSLARDAN BÜYÜK YÜREĞİNE
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +3
Ayşe Yıldız Hanim;
Yazan Şöhret, Kasım 23, 2009
Yüreğinizin derin,masmavi olduğunu düşünürken,gözlerinizin bunu tasvip etmesi ne hoş..

Hayata sevgiyle sarılan,samimi,ezgili sesinizle,eserlerinizle,sağlıkla hep var olmanızı dilerim.

Selamlar.
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +3
....
Yazan sevil, Temmuz 11, 2010
oy benim can arkadaşım...süpersin ne diyeyim ki,anac tarafımız her zaman ön plandadır ,eh bunun yanındada diğer güzel meziyetlerin ,canım benim şu an senin evinden sana yazıyorum..süpersin diyorum.ve hep öyle kal ,mutlu umutlu ve herşeyden önemlisi sağlıklı kal emi ....
Kötü kullanımı raporla
eksi oy
artı oy
Oylar: +3

Yorum Yazın
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
eksi not | artı not

busy
Son Güncelleme ( Çarşamba, 28 Ekim 2009 )
 
< Önceki   Sonraki >

DUYURULAR
SON ŞİİRLER
Aşk Tutsak mı Aksak mı
Şair: t_a_polat
CAN BABAM
Şair: SITKI CİN
KAHVE RENGİ GÖZLERİN
Şair: SITKI CİN
YIKTIM TARUMAR ETTİ
Şair: SITKI CİN
İNSAFSIZ
Şair: SITKI CİN
SON EKLENENLER
SON VİDEOLAR
BU BAYRAKİNMEYECEK
Ekleyen:Mahirbaspinar
Beğenilme:
Tıklama:4230
SEN OLSAN YETER M Baspinar
Ekleyen:Mahirbaspinar
Beğenilme:
Tıklama:4090
Kimler Çevrimiçi
Şuanda 1 konuk çevrimiçi
Ziyaretçi Sayımız
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün43
mod_vvisit_counterDün164
mod_vvisit_counterBu Hafta340
mod_vvisit_counterBu Ay2509
mod_vvisit_counterTümü291496
Crystal7 Webdesign Template. This template is released under the GNU/GPL license.
hqtexts.ru - rxonepill.com